Güzellik

Doğru Göz Makyajının Sırları

 

Doğru Göz Makyajının Sırları

Göz makyajı yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Özellikle doğru bir şekilde göz makyajı yapmak için en önemli olan detay kesinlikle ten rengi ile uyumlu bir kapatıcı kullanmaktır. Kapatıcı kullanarak göz çevrenizi aydınlatır ve göz çevresinde varsa morluk, şişlik, kızarıklık gibi kötü görünen kısımları gözlemenizi ve göz makyajınızın daha uzun süre kalmasını sağlar. Tercih ettiğiniz kapatıcı ten renginizden 1-2 ton açık renkte olmalıdır. Kapatıcı uyguladıktan sonra üzerinden transparan bir fondöten ile geçerseniz kapatıcının kalıcılığını da artırmış olursunuz.

Göz Rengine Göre Makyaj

Göz renginize uygun olacak şekilde far rengi seçerek özellikle dumanlı bir görünüm oluşturmak isteyenler için kahverengi gözler de; mavi, yeşil, siyah, toprak tonları, altın rengi gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Mavi göz makyajı için; mavi, siyah, mor, gri, gümüş rengi gibi renkler son derece hoş görünen renklerdendir. Yeşil gözler makyajı içinse; yeşil, toprak tonları, siyah, sarı gibi renkler son derece hoş bir göz makyajı elde etmenizi sağlar.

Göz Makyajında Maskara Nasıl Olmalı

Göz makyajının olmazsa olmazı maskara sürerken ise çok iddialı bir görünüm elde etmek ve takma kirpik etkisi oluşturmak istiyorsanız önce kirpiklerinizi kirpik kıvırıcı ile kıvırıp ardından iki kat maskara uygulamanız ve daha da etkili bir görünüm içinse takma kirpik takarak dikkat çeken göz makyajı yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu