Dekorasyon

Dekorasyonda Yapılan Hatalar

Dekorasyon hataları, nasıl en iyi görüntü ve kullanım sağlanacak bunu belirlemek için önemlidir. hataları bilerek daha iyi sonuçlar alınabilir.

Küçük Odaları Eşyayla Boğmak

Dekorasyonda yapılan hatalar  içerisinde en yaygın yapılan hatalardan biri küçük alanlara çok eşya koymaktır.  Bu şekilde ortamı hem daha zor kullanılır hale getirir hem de görüntü olarak da kötü sonuçlar alırsınız. Örneğin dar bir mutfakta her şey dip dibe ve gereksiz kalabalık olursa , hareket alanı kalmaz, yemek yaparken sıkışık ve rahatsız bir ortamda işlerinizi yapmak zorunda kalırsınız. Bu gibi hallerde zorunlu malzemeler dışında yer kaplamasını engellemek gerekir. bolca duvar dolapları kullanılabilir. Alt bölümlerin daha rahat olması gerekir. salon ya da oturma odalarında da çok sıkışık eşya demek karmaşa ve kullanışsızlık demektir.

Renk Geçişlerini  Ayarlayamamak

Dekorasyonda renk kullanımı en önemli konulardan biridir. İster duvar rengi olsun ister  eşyaların kullanımı olsun hep koyu ya da hep açık renk ortamda boğucu ve göz yoran etki yapabilir.  Bu nedenle benzer tonlarda daha koyu ya da daha açık renklerle dengeleme yapılmalıdır. Ayrıca zıt renkler de kullanılabilir. Bazı alanlarda karışık canlı renkler ideal görüntü verebilir. Ancak canlı renklerin bir malzeme dışında her yerde olması da yorucu olabilir.  Özellikle dinlenmeniz gereken alanlarda  bu geçişler çok önemlidir.

Halıları Beyaz Almak

Halılar bir yerdeki en kolay kirlenen malzemelerdir. Eşyalarınızı seçerken sadece görüntü değil aynı zamanda işlevselliğine de önem vermek gerekir. Çok sık girilip çıkılan bir yerde halı düz beyaz renk olursa  çok sık temizlikle uğraşmak zorunda kalırsınız.

Dar Alanlarda Koyu Renk Duvar

Dar alanlarda koyu renk duvar olması  bir alanı daha da küçük gösterebilir. Bir alanı daha ferah göstermek için açık tonlar ve aynaya başvurulabiilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu