Moda

Daha Uzun Boylu Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

Daha Uzun Boylu Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli? Daha uzun boylu görünmek için bol pantolon, uzun elbise ve topuklu ayakkabılar tercih edilmelidir. Aynı zamanda koyu renkler sizi olduğunuzdan daha uzun gösterir.

Daha uzun boylu görünmek için nasıl giyinmeli? sorusunu en çok bayanlar merak ediyor. Özellikle kısa boylu bayanlar daha uzun görünmek için farklı taktikler deniyor. Ancak durumundan memnun olmayan bayanların sayısının da oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle uzun boylu görünmek için kıyafet seçimlerine oldukça dikkat edilmelidir. Kısa etek ya da elbiseler kullanarak altına topuklu bir ayakkabı tercih edildiğinde bacak boyu daha uzun görünür. Dilerseniz bol kıyafetler tercih etmek yerine vücudunuza oturan giysiler tercih edebilirsiniz.

Uzun boylu görünmek için bol pantolonlar tercih etmek yerine İspanyol paça veya boru paça pantolonlar tercih edilmelidir. Eğer boyunuz kısa ise kemer kullanmamalısınız. Çünkü; kemer kullanımı kısa kadınların boyu’nun daha da kısa görünmesine sebep olur. Ancak kemer kullanmayı seviyorsanız en ince ve tokası en küçük kemerleri tercih etmelisiniz. Kısa boylu kadınların bir diğer dikkat etmesi gereken konu da büyük aksesuarlardır. Özellikle büyük çantalar, kabanlar, paltolar ve kaba duran ayakkabılar tercih edilmemelidir. Bunun aksine dikey çizgili elbiseler, gömlekler, tişörtler ve pantolonlar tercih edilmelidir.

Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinmelidir?

Siyah renkli kıyafetler sizi daha zayıf gösterecektir. Bu yüzden kıyafet tercihiniz siyah yönünde olmalıdır. Aynı zamanda siyah uzun ve yırtmaçlı bir elbise tercih edebilirsiniz. Dilerseniz altına 5 cm ya da 8 cm bir topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz. Daha uzun görünmek için bacak boyunuzun uzun görünmesini sağlayın. Bu sebeple jeans pantolon giydiğiniz de bile topuklu tercih edin.

Uzun boylu görünmek için V yakalı bluzler tercih edebilirsiniz. Boyun kısmını açık bırakmanız sayesinde tüm vücudunuz olduğundan daha uzun görünecektir. Aynı zamanda derin yırtmaçlı elbiseler tercih ederken hem topuklu hem de düz bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Bu yıl yüksek belli pantolonlar sıkça tercih edildi. Düşük bel pantolonlar yerine yüksek be pantolonlar boyu daha uzun gösterir. Sizler de uzun boylu görünmek için kıyafet seçimine dikkat edin.

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu