Güzellik

Çatlayan Parmak Uçlarına Bunu Yapın

Vücut üzerinde ortaya çıkan çatlak problemi yüzeysel ve acısız olmasının yanında derin acı veren şeklinde de olabilmektedir. Bununla beraber pratik çözümler sayesinde çatlayan parmak uçlarına tedavi edebilirsiniz. Çatlamış cilt genel olarak kışın görülmektedir. El ve yüz ise soğuktan ilk olarak etkilenen bölgedir. Bu kış boyunca ellerimizi nasıl yumuşak tutabiliriz?

Eldiven Kullanabilirsiniz

Dışarı çıktığınız zaman mutlaka ellerinizi korumak için eldiven takmalısınız. Bu sayede rüzgârdan ve soğuktan cildinizi koruyabilirsiniz.

Su Tüketimi

Nemlendirme işleminin içeriden de dengelenmesi gerekir. Bu nedenle su içmeyi ihmal etmemeniz önerilmektedir. Dışarısı sıcak olmamasından dolayı fazla suya ihtiyaç olmadığını düşünebilirsiniz. Nem dengeniz için su içmeniz son derece önemlidir. Bitki çayları ve sıcak içecekler de sıvı alımına olmaktadır.

Çatlayan Parmak Uçlarına Bunu Yapın 1Parmaklarınızı Nemli Tutun

Uyumaya geçmeden önce ellerinize normal sürdüğünüz miktardan daha fazla krem uygulayabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra ise pamuklu eldiven takmalısınız. Pamuklu eldiven hem elinizdeki kremin etrafa bulaşmasını engelleyecek hem de sabah uyandığınız zaman daha yumuşak bir ele sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Duruma göre birkaç gece bu işlemi yapabilirsiniz.

Bölgeyi Nemlendirin

Cildinizin kurumaması için gün içerisinde en az bir kere el kremi kullanmanızı öneriyoruz. Ellerin parmak uçları ile boğum bölgesi daha hızlı kurumasından dolayı o kısımlara ekstra özen göstermeniz gerekir. Yanınızda mutlaka çatlayan parmak ucu için el kremi bulundurmalısınız. Bu sayede dışarda ihtiyacınız olduğunda da kolayca uygulayabilirsiniz.

Japon Yapıştırıcısı Kullanın

Eğer ellerinize bulunan çatlaklıklar kanayacak kadar derin olması durumunda acı verebilmektedir. Japon yapıştırıcısı bu durumda harika bir koruyucu olarak yer almaktadır. Her ne kadar kulağa tuhaf gelse bile küçük kesikler oluşması durumunda bant kullanmadan yarayı korumanıza yardımcı olmaktadır. Bununla beraber yara bandı ile yarayı koruyarak basitçe çatlayan parmak ucu tedavi edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu