Moda

CAST AJANS MI DEDİNİZ?

aypi
AYPİ AJANS

Oyuncu mu olmak istiyorsunuz? Yoksa oyunculukta rüştünüzü ispat ettiniz de yeni anlaşmalar mı yapmak istiyorsunuz? Beklide yepyeni bir reklam filminin aradığı yeni yüzü siz olacaksınız. Çok sevimli bir o kadar da yetenekli dünyalar tatlısı bir çocuğunuz mu var? Bu dizideki ya da filmdeki küçük yaramaz neden sizin afacan olmasın. Hem para kazanıp geleceğine, eğitimine birikim yaparken hem de yetişkinlik dönemine anı ve tecrübe biriktirir. Belki de mesleğini küçük yaşta edinmiş olur. Çok karakteristik bir sesiniz var ve bunu lise edebiyat öğretmeninizden başka değerlendiren olmadı mı? Bu filmi seslendiren kişiden tek eksiğiniz girişimci ruhunuz olabilir. Bu ses bende olsa dedirtip milyonları sesinize âşık etmek sizin elinizde. Bütün bu sayılanlardan biri sizde var ve siz ne yapacağınızı bilmiyor musunuz işte cevabı Bilgisayarınızı açıp cast ajans yazarak önce bir araştırma yapın karar verdiğiniz bir tanesinin sayfasındaki başvuru formunu doldurunuz. Son halinizi gösteren bir de fotoğraf ekleyiniz. Artık yapmanız gereken şey beklemektir. Ajansta başvurunuzu değerlendiren uzmanlaşmış ekipte sizin ile aynı fikirdeyse sizi arayacak ve randevu ile görüşmeye çağıracaktır.               Görüşmeye gittiğinizde sizi karşılayacak ekibin yönlendirmesi ile yeni çekimleriniz yapılacaktır. Böylece ajansa resmi olarak kabul edilmiş olacaksınız.

Cast Ajansta Çalışmaya Başlama

Cast ajansla yapacağınız sözleşme süresince fotoğrafınız ajansın sayfasında yayınlanacaktır. Tabi ki bunun için ajanslara ödenmesi gereken bir miktar üyelik bedeli vardır. Her ajansın belirlediği meblağ birbirinden farklıdır.

Bundan sonraki süreçte yine beklemektir. Cast ajansların müşterileri vardır. Bunlar: Reklam ajanslar ve onlarla çalışan müşteriler, prodüksiyon şirketleri, mankenlik ajansları, fuar düzenleyicileri, tekstil firmaları ve benzeri kurumlardır. Bu kurumlardaki kişiler aradıkları manken, figüran,  oyuncu, ve da stant hostesleri için ajansların sayfasını inceler. Aradığı ölçülere uygun birini bulduklarında o ajans ile irtibata geçerler. Cast ajans kendilerine bağlı adaylar ile şirketleri buluşturur. Eğer anlaşma sağlanırsa kişi ajansı aracılığı ile yapımcılarla çalışmaya başlar. Adayın bu süredeki giderleri ve yaptığı hizmetim bedeli cast ajans tarafından karşılanır fakat oyuncunun alacağı paranın %20’lik bölümü ajans tarafından komisyon şeklinde kesilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu