Moda

Büyük Beden Giyiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Büyük Beden Giyiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Büyük beden hanımlarımızın şık ve zarif görünmeleri asla zor değildir. Ancak büyük beden giyimde bir yakım kuralları göz ardı etmemek gerekmektedir. Büyük bedende yanlış kombinler, vücut hatlarına ve kusurlarına dikkat çekeceği için bir takım kombin hatalarına düşmemek gerekmektedir.
Büyük beden giyimde hangi kombin hataları yapılmamalıdır? Büyük bedende nasıl giyinmek ve büyük beden giyimde nelere dikkat etmek gerekir?
Vücut hatlarınızı bol kıyafetlere hapsetmeyin!
Büyük beden hanımlarımızın yaptığı en temel hatalardan birisi, bol ve dökümlü kıyafetlerle vücut hatlarını gizlemeye çalışmalarıdır. Gereğinden fazla bol kıyafetler, sizi olduğunuzdan daha iri gösterir. Büyük bedende kombin yapılırken, bedenin kusurları kapatılmalı ancak bir yandan da güzel hatlar vurgulanmalıdır. Eğer üst bedeniniz inceyse, üst kışında vücudunuza hafif oturan üstler tercih ederek dikkati bedeninizin üst kısmına çekmeli, bacaklarınız inceyse dar paça pantolonlarla dökümlü bir tunik kullanmalısınız.
Kloş kazaklar, yarasa kol kıyafetler, uzun ve bol tunikler, özellikle üst bedeni iri bayanlar tarafından tercih edilmemelidir.

Dar kıyafetlerden uzak durun!
Bol kıyafetler kadar, dar kıyafet tercihleri de büyük beden hanımlarımızı itici gösterecektir.  Özellikle tek parça dar elbiseler, tüm vücut kusurlarını gözler önüne serecektir. Bunun yanında dar paça tulumlar da büyük beden hanımlarımızın kaçınması gereken parçalardır.
Kombinlerde renk ve desen tercihinize dikkat edin
Desenli, rengarenk kıyafetler  hareketli parçalar olduğundan dikkati direk kilolarınızın yoğunlaştığı bölgenize çekecektir. İnce desenler de sizi olduğunuzdan iri gösterir. Büyük bedende en iyi renk tercihleri, kombinlerde çok parçalı ve birbirine yakın tonda düz renkli ya da az desenli kıyafetler kullanılmasıdır.

Ayakkabınız her şeyi mahvetmesin!
Kilolu hanımlarımız topuklu, dar, rahat edemedikleri ve ayak kalıplarına tam  uymayan ayakkabılar içinde itici görüneceklerdir. Ayakkabı tercihinizi her zaman ortopedik, az topuklu ve dolgu topuklu modellerden seçmelisiniz.  Eğer bilekleriniz kalın, ayaklarınız taraklı ise kesinlikle ayakkabılarınız ayak yapınıza uygun olmalıdır. Bacaklarınız ve ayaklarınız ince, ayak bileğiniz zarif ise ayakkabı tercihinde daha özgür davranabilir ancak ayağınıza yakışsa dahi yürümekte zorlandığınız modelleri giyinmekten kaçınmalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu