Güzellik

BOTOKS HAKKINDA BİLİNMEYENLER

BOTOKS

Neştersiz.Güzellik İşlemlerin genel adına  verilen işlemlere estetik  botoks  denir. Yüz estetikğinde  kullanıldığında  3 – 4 ay gibi sürede etkisini göstermektedir. Tıpta birçok alanda yararlanmaya devam edilenBotoks sanıldığı gibi zararlı bir uygulama değildir ve   dudakları kalınlaştırıp yüzü şişirmediğinden  kişiyi dural şekilde göstermez. Özellikle kaşlarının düşük olduğundan şikayetçi olanlar ve  kaşlarına yay şekli vermek isteyenler için uygun bir yöntemdir. Kişinin kendi yağ dokusu veya hyaluronik asit gibi dolgu maddelerini kullanması tercih eddiğinde daha iyi sonuçlar alınacaktır

BOTOKS

BOTOKS

 

BOTOKS NASIL ETKİ GÖSTERİR

Laboratuar koşullarında Clostiridium Botulinum isimli bakteriden elde edilen bir salgı maddesi olanbotoks maddesi sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınıcını önleyerek , sinirler ile sinirlerin ulaştığı kaslar arasındaki iletişimi önler ve bu şekilde  etkisini gösterir . Estetik dünyasında kırışıklıklara karşı kullanılan botoks maddesi aynı zamanda mimik çizgilerini ortadan kaldırmak ya da hafifletmek amacıyla kullanılmaktadır.

 

BOTOKS HAKKINDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Kişinin kendi yağ dokusu veya hyaluronik asit gibi dolgu maddelerini kullanıldığında sanıldığının aksine  dudakları kalınlaştırıp yüzü şişirmediğinde  kişiyi ruhsuz göstermez. Özellikle sert ve   asabi bir görüntüsü olanlar  varsa botoks size ilaç gibi gelecektir. Sadece estetik amaçlı yapılan bir uygulama olanbotoks düzenli aralıklarla yapıldığında yaşlanmayı geciktirdiği bilinmektedir.

BOTOKSUN KULLANILDIĞI ALANLAR

Alın ve göz çevresinde oluşan çizgilerin yanı sıra, boyun çevresinde oluşan çizgilerde iyileşme sağlayan bu uygulama sayesinde kırışıklıklarınızı azaltabilir hatta yok edebilir  Yapılan tüm bu botoks  uygulaması sonrasında 2.gün etkileri başlayan bu uygulama 15. Gün den itibaren tamamıyla kendisini gösterir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu