Ekonomi

Borsada Kısa Vadeli Hedefler Potansiyel Karları Nasıl Etkiliyor?

 

Pek çok insan kısa vadede çok para kazanmak hayalini kursa da borsada kısa vadeli yatırımlar genelde büyük kâr kayıplarına neden olabilmektedir.

Kaçırılan Fırsatlar

Borsada kısa vade içerisinde alım satım yaparak ciddi paralar kazanabilmek mümkündür. Ancak bunun için büyük bir bilgi birikimi, deneyim ve gündemi takip etmek gereklidir. Bunlardan herhangi birisi eksik olduğunda dahi kazanç elde etmeyi bırakın zarar dahi edebilirsiniz. Eğer sizler bu özelliklere sahip değilseniz üzülmeyiniz. Zira uzun vadeli yatırımların kârlarını duydukça sizler de şaşıracak ve kısa vadeli yatırımları unutacaksınız.

Örnek olarak verecek olursak 1980 yılında halka arz edilen Apple şirketinin hisselerinin günümüze kadar yüzde 584 bin 409 oranında artış gösterdiğini söylememiz yeterli olacaktır. Aklımızın dahi alamayacağı derecede büyük kâr oranlarını gösteren bu rakam karşısında sizler de eminiz ki şaşırmışsınızdır. Eğer kısa vadede al sat yaparak kazanç elde etmeye çalışsaydınız bu kârın büyük bir kısmını kaybedecektiniz. Dolayısıyla borsada kısa vadeli hedefler potansiyel karları nasıl etkiliyor sorusunun en net cevabı da bu hesapta ortaya çıkmaktadır.

Yatırım Hissesi Belirleme

Yukarıdaki uçuk rakamları gördükten sonra sizler de uzun vadeli yatırım yapmaya karar vermişsinizdir. Bunun için yapmanız gerekenin gelecek vaat eden bir şirket araştırmak olduğunu ifade edebiliriz. Bu kapsamda en az 10 yıllık bir plan çizmeli ve şirketin 10 yıllık süre içinde gelebileceği noktayı öngörmelisiniz. İşte bu hesap sizlere büyük bir kazanımı getirecektir. Özellikle teknoloji alanına yatırım yapan şirketleri değerlendirmeye almanızı da sizlere önemle tavsiye ederiz. İlk araştırmanızı kapsamlı ve sağlam bir şekilde yatıktan sonra arkanıza yaslanarak keyif sürebilirsiniz. Zira çok kazandıran hisse senetleri arasına girmesi durumunda büyük kazançlar sizleri bekliyor olacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu