Ekonomi

Banka Kredisi Faiz Oranları Güncel

 

Ülkemizdeki bankalar tarafından sunulan kredi hizmetlerinde kredi faiz oranlarında belirli dönemlerde yapılan değişiklikler sonucu güncellemeler olmaktadır.

2018 yılı banka kredisi faiz oranları güncel bir şekilde bankaların internet sitelerinde anlık olarak değiştirilmektedir. Ülkemizde konut kredilerinin faiz oranları, vadeleri ve miktarları fazla olmaktadır. Ama bankaların genel itibari ile en çok sunduğu kredi hizmetinin başında ihtiyaç kredileri gelmektedir. Hatta daha avantajlı ve esnek olduğu için taşıt almak isteyenler bile genelde ihtiyaç kredisi başvurusu yapmaktadırlar. 2018 yılında en çok değişimin ve güncellemenin olduğu faiz çeşidi ise ihtiyaç kredileri durumundadır.

Bankaların en güncel kredi faiz oranları neticesinde kredi kullanmak isteyenler değerlendirmelerini en net şekilde yapabilmektedirler. Bu anlamda bazı siteler eski ve güncellenmeyen oranlardan bilgi sunarak insanların mağdur olmasına sebebiyet verebilmektedirler. Kredi çekecekler şunu bilmelidir ki faiz oranlarının değişimlerinde tekrar güncel faiz oranında krediyi değiştirme şansı olmamaktadır. Bu sebeple en uygun zamanda kredi çekmek oldukça önemlidir.

2018 Yılı kredi Çekim Şartları

Kredi kullanmak isteyenler öncelikle bankaların bu krediyi sunarken bazı şartlar içinde verdiklerini unutmamalıdır. Bu anlamda daha önceki ödeme performansları kredi çekiminde oldukça önemli bir referans olmaktadır. Bu anlamda düzenli gelir sahibi olma, kredi notunun kredi çekmek için uygun seviyede olması ve aylık ödeme miktarının sahip olunan gelire oranı gibi hususlar dahilinde kredi hizmeti sunulmaktadır

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalar tüketici kredisi faiz oranları ise şu şekildedir; Ziraat Bankası 1.63, Halk Bank 1.63, Yapı Kredi Bankası 2.00, ING Bank 1.84, Garanti Bankası 2.09,  QNB Finansbank 2,07, Türkiye İş Bankası 1,92, Vakıfbank 1.66, Akbank 1.75, TEB 199, Alternatif Bank 1.95 şeklindedir. 20.000 TL bir ihtiyaç kredisi talebinde geri ödeme anlamında 24 ay vadede 1.052 TL’lik aylık ödeme miktarı ile en avantajlı olan Ziraat Bankası ve Halkbank hizmetidir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu