Ekonomi

Banka Faiz Oranları Kaç?

Bankalar tüketicilere sürekli olarak kredi vererek para kazanmaya çalışırlar. Size verdikleri kredi türleri ve vadelerine göre faiz oranları değişkenlik gösterir.

Tüketici Kredileri

Tüketicilerin ihtiyaçlarına göre kredi türleri çeşitlilik göstermektedir. Genel olarak ihtiyaç, konut ve taşıt kredileri türleri olsa da evlilik kredisi, bayram kredisi ve bunun gibi birçok kredi türü de tüketicilere sunulmaktadır. Bankalar çekilmek istenen tutara ve tüketicinin kredi puanına göre kredi faiz oranlarında değişiklik yapabildiği gibi borç karşılığında ipotek gösterebilme ya da kefil isteme yönünde de isteklerde bulunabilirler. Eğer kredi kartı borçlarınızı zamanında ödüyor ve daha önce kullandığınız kredilerin taksitlerini zamanında ödemişseniz genel olarak bütün bankalardan kredi kullanabilirsiniz.

Mevduat Faizleri

Bankalar kredi vermenin dışında bunlara kaynak sağlayabilmek adına aylık, yıllık ya da günlük faiz vererek mevduat da toplayabilir. Vermiş olduğunuz taahhüte ve tutara göre bankaların verdikleri mevduat faizleri değişiklik gösterebilir.

İnternet Bankacılığı

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte ünlü bankalar tüketicilere sadece internet üzerinden hizmet veren ve normal şubeden kullanacağını kredilere oranla daha düşük faizli kredilerin verildiği internet bankacılığı sistemi de gelişmiş oldu. Bir çok banka günümüzde internet bankacılığı sektörünü daha cazip bir duruma getirebilmek için kampanya yapmak zorunda kalıyor.

Bankaların verdikleri kredi faizlerine bakacak olursak:

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi        –           1,48

İş Bankası Bayram Kredisi                 –           1,59

İNG Bank İhtiyaç Kredisi                    –           1,79

Akbank Direkt Kredi                           –           1,84

Garanti Bankası Bayram Kredisi        –           1,92

Vakıfbank Bayram Kredisi                  –           1,54

Halkbank Masrafsız Dost Kredisi       –           1,55

HSBC İhtiyaç Kredisi                          –           1,63

Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi           –           1,80

İnternetin ve teknolojinin günümüzde çok gelişmesiyle birlikte size en uygun krediyi bulabilmek için arştırma yapmanız çok kolay. Bankaların internet sitelerinden ihtiyaç kredisi ya da çekmek istediğiniz kredileri sorgulayarak ödeme planı çıkartabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu