Güzellik

Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Bal köpüğü saç rengi pek çok kadın tarafından severek kullanılmaktadır. Bu rengin nasıl elde edildiği ise merak konusu olmaktadır. Özellikle yaz aylarında bu saç rengi daha fazla ilgi görmektedir. Son derece havalı bir renk olan bal köpüğü rengi neredeyse tüm cilt tonları ile uyum sağlamaktadır. Bu renk kumral ile sarı renkleri arasında kalan bir renk olarak bilinmektedir. Genellikle sarı renk saçlara sahip olmak isteyen esmer tenli kadınlar tarafından kullanılmaktadır. Bu renk kuaförde boyatılabileceği gibi evde de elde edilebilmektedir. Ancak saçları böl köpüğü rengine boyamak için bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekmektedir. Bu sayede istenilen renge daha kolay ulaşılmaktadır.

Bal Köpüğü Saç Rengi Elde Etmenin Püf Noktaları

Bal köpüğü saç rengi altın sarısı boya ile kahve köpüğü renklerinin birbiriyle karıştırılması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Evde bal köpüğü saç rengi elde etmek için öncelikle boyanın içinden çıkan kullanma talimatlarına dikkatli şekilde uyulması gerekmektedir. Boya yaparken ilk olarak saç boyası ile oksidasyon kremi karıştırılmalıdır. Sonra bu malzemeler birbirine iyice yedirilmelidir. Elde edilen karışım saç diplerinden başlanarak saç uçlarına doğru dikkatli biçimde sürülmelidir. Boya saçın her yerine sürüldükten sonra saçın renginin değişmesi için otuz dakika kadar beklenmesi gerekmektedir.

Süre tamamlandıktan sonra boyanın içinden çıkan özel şampuan ile saçlar iyice yıkanmalıdır. Yıkama işleminin tamamlanması için saçlardan temiz su akana kadar yıkamaya devam edilmelidir. Evde yapılan saç boyama işlemi eğer kuaförde yapılacaksa bu durumda önemli olan tek nokta işinde uzman bir kuaför seçilmesi gereklidir. Böylelikle istenilen bal köpüğü saç rengi kolayca elde edilmektedir. Boyama işlemi esnasında saçın renginin daha uzun süre kalması için gerekli bakımlar da yapılmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu