Moda

BAHÇENİZE UYGUN KÜÇÜK HAVUZLAR

 

BAHÇENİZE UYGUN KÜÇÜK HAVUZLAR

Son yıllarda severek kullanılan küçük havuzlar bahçeye, terasa ya da avluya yerleştirilebilir. Bu havuzların inşası da oldukça kolaydır ve az masraflıdır.

BAHÇENİZE UYGUN KÜÇÜK HAVUZLAR

Küçük Havuzlar

Küçük havuzları bahçenizin bir köşesine inşa edebilirsiniz. Köşelerine birkaç palmiye ağacı çok güzel durur. Yakınına ise bir masa, bank, oturma grubu koyabilirsiniz. Tabi ki güneşten korunmak için büyük bahçe şemsiyesi koymakta da fayda vardır. Havuzların rengi genelde açık kahverengi, gri, beyaz ve krem renklerinde seçilir. Çünkü bu renkler doğaya oldukça yakışır. Havuza ısıtma yöntemi de uygulayabilirsiniz. Böylece havuza sıcak suda girmiş olursunuz. Ayrıca havuzunuza özel olarak LED projektör ve havuz örtüsü de ayarlayabilirsiniz. Bahçenize bir havuz yerleştirmek istiyorsunuz ancak havuzu bahçenizin ortasına yerleştirmek istemiyor iseniz havuzu kenara da inşa ettirebilirsiniz. Böyle de gayet güzel bir havuza sahip olursunuz.

BAHÇENİZE UYGUN KÜÇÜK HAVUZLAR

Havuzun illa ki belirli boyutlarda olmasına gerek yoktur. İstediğiniz şekilde ve boyutlarda havuz yaptırmakta serbestsiniz. Açık gri renkte çerçevelenmiş bir havuzun etrafını ise daha koyu bir renk seçebilirsiniz. Aksesuarlarınızı da zemine uygun renklerde seçebilirsiniz. Havuzunuza ister iseniz kendi otomatik temizleme sistemi yaptırabilirsiniz.

BAHÇENİZE UYGUN KÜÇÜK HAVUZLAR

İsterseniz sadece havuzun etrafına mermer döşeyip çevresini ise yeşillik bırakabilirsiniz. Havuzun etrafındaki çimler bahçenize ayrı bir hava katacaktır. Aksesuarları kahverengi ya da siyah seçebilirsiniz. Çimlerin arasında ise gri basamaklar bırakabilirsiniz. Böylece havuz ile çimenler arasında uyum sağlamış olursunuz.

 

L Havuzlar

Son yıllarda dekorasyonda L modeller oldukça sık kullanılmaktadır. Bu durum havuzlar için de geçerlidir. L şeklindeki havuzları bahçenize inşa ettirebilirsiniz. Havuzun çevresinde doğal taşlardan kullanabilirsiniz. Havuzun merdiveni olması havuza ayrı bir hava katar. Isıtma sisteminin olması ise ek bir avantajdır. Spor yapmayı sevenler için havuzun içinde ters su akıntısı oluşturulabilir. Böylece havuzunuzda spor yapabilirsiniz.

BAHÇENİZE UYGUN KÜÇÜK HAVUZLAR

Beton Havuzlar

Küçük beton havuzlar bu sene çok modadır. Ayrıca beton havuzlar bahçeye çok farklı bir hava katar. Granit bordür kullanabilirsiniz böylece granit bordür bahçenize şıklık katar. Havuzun bir kenarına sandalyeler, masa ve büyük beyaz bir şemsiye koyabilirsiniz. Beyaz şemsiyenin rengi de solmaz ayrıca beyaz olduğundan dolayı güneşi üzerine çok çekmez.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu