Burçlar

Astrolog

Astrolog terimi burçlara ilgisi olan herkesin sık karşılaştığı bir kelimedir. Burçlarla ilgili yorumları astrologlar aracılığıyla elde ederiz.

 Astrolog Kimdir

Astrolog kimdir sorusuna verilecek genel bir yanıt,  bir kişinin doğum haritası ve bu haritadan yola çıkarak  hayatındaki ayrıntılarla ilgili  doğru yorumlarda bulunmak isteyen kişidir. Herkesin bir doğum haritası vardır ve bu harita mevsim özellikleri, dolayısıyla burç özellikleri ile de doğrudan alakalıdır.  Somut alana yansımaları açısından bakılırsa, kişisel mesleki özellikler, özel hayatla iligli bilgiler, ruhsal konular, hayattaki amaçlarınne olduğu gibi konular önem kazanır. Bir kişi astrologa danıştığı zaman genel karakteri ve doğum haritası paralelinde teknik bilgilerle de ilgili olarak yorumlar alır.

Astrologlar Nasıl Yorum Yapar

Astrologların yorum yapma şekli çoğu insanın kendi hayati alışkanlıkları ile ilgilidir.  Yani hem doğum haritası hem de kadersel olarak tahminlerle yorum gerçekleşir. Ancak  bunun anlamı da kökleşen şablonların sabit kalması değilir.  Astrologlar, kişilerin kendi hayatlarında sorun yaratabilecek durumları  aşmaları için de birtakım önerilerde bulunmaktadır. Olumlu ve olumsuz etkenlere karşı uyarı açısından bu durum önemlidir. ancak iyi bir değerlendirme sadece olumlu durumlarla değil olasılıklarla da yapılır. Fikir verebilmek için sağlam bir zeminden yürümeleri gerekmektedir.   Doğru zamanlar en önemli aşamalardır. Bazen kırışma denebilecek dönemler için doğru zamanı yakalamak gerekir. Kişisel hayatlarda başarıyı sğalamak ve de özgür hissetmek adına önemli detaylardır.

Astrologun Yapmaması Gerekenler

Astrologun yapmaması gerekenler  konusuna bakılırsa öncelikle karşıdaki kişileri  hiçbir zaman yargılamaması gerektiği  söylenebilir. Yorum yaparken yardımcı olmak hedeflenmelidir. Karakterlerin değişmeyen özellikler olduğu bilinmelidir. Ancak değerlendirme yaparken değişiklikler olabileceği de mümkündür. Bu değişiklikler bir açıdan kişilerin kendileriyle ilgiliyken bazı açıdan da  dış kontrol edilemeyen etkenlerle doğrudan ilgili olabilir. Astrolog, geleceği görmeye çalışırken gezegenleri temel almalıdır.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu