Gebelik

Aşılama Sonrası Gebelik Belirtileri Nelerdir?

 

Hamile kalmanız için aşılama yöntemi kullanabilirsiniz. Peki, aşılama sonrası gebelik belirtileri nelerdir? Aşağıda verilmiştir.

Aşılama Sonrası Gebelik

Gebe kalmak isteyen kişiler aşıma yöntemini deneyebilir. Bu durumda aşılama sonrası gebelik belirtileri nelerdir sorusu sorulacaktır. Aşılamanın ardından hamile kalma ihtimalinin olmasından ötürü, sonucu bilmek açısından belirtilere göre hareket etmeniz önemlidir. Belirtiler aşağıda verilmiştir. Bu bilgilere göre hareket edebilirsiniz. ancak net hamilelik bilgisinin alınması kan testi ile olacaktır.

Akıntı Olması

Aşılama sonrasında hamile kalan kişilerde akıntı artar. Akıntının renginin sarı renkte olması da önemlidir. Bunu kontrol ederek, aşılama işleminin olumlu sonuçlanıp sonuçlanmadığı kon usunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Sinir Artışı

Hamile kalmanız durumunda sinirlenme süreniz azalacaktır. Kişi de sinirlilik artışının olması durumunda da hamilelik ihtimalinizin olması söz konusu olabilir.

Bel – Sırt Ağrıları

Hamile kaldığınızın bir diğer göstergesi ise direkt olarak bel ve sırt ağrılarıdır. Önceden ağrınız varsa da öncedeki ağrılarınızdan farklı şekilde bel ve sırt ağrıları çekeceksiniz. Hamilelik belirtileri arasında mutlaka bunu da dikkate almalısınız.

Göğüs Ağrısı – Büyüme

Kişinin hamile kalması durumunda göğüs ağrıları artacaktır. Bu durumda direkt olarak büyüme ve ağrıları kontrol etmeniz fark etmeniz önemli. Böyle bir durum olması durumunda hamilelik testi yaparak gerçek sonucu öğrenebilirsiniz. Her ağrı ve büyümenin hamilelik olmadığını bilerek, doğru ve kontrollü şekilde hareket etmeniz önemlidir.

Mide Bulantısı

Mide bulantılarının olması da hamile olduğunuz sonucuna varmanızı sağlayabilir. Bu sebeple mutlaka mide bulantılarınızı da kontrol etmelisiniz.

İştah Artışı

İştahınızın artması, hamile kaldığınızın bir göstergesi olabilir. Aşılama sonrası gebelik olması durumunda iştah artışı olabilir. Kontrollerinizi yaparak sonucu net şekilde öğrenmeniz mümkündür. Doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu