Anne-Çocuk

Annelerin ve Bebeklerin Kabusu Gaza Çözüm!

Annelerin ve Bebeklerin Kabusu Gaza Çözüm! Her zaman yaşanan en büyük sorun olarak görülen annelerin ve bebeklerin kabusu gaza çözüm için çok fazla araştırmalar yapılmaktadır.

Annelerin ve bebeklerin kabusu gaza çözüm arayanlar her zaman bilgi sahibi olmak için pek çok araştırma içinde olmaktadırlar. Ayrıca çözüm bulabilmek için çok sayıda farklı yöntemler deneyerek en doğru yolu bulmaya çalışırlar.

Bebeklerin Gaz Sorunu

Genel bebeklerin çoğunda gaz sancısı sorunu bulunur ve bu zaman içinde günlük yaşamın daha fazla etkileyen büyük bir sorun haline gelmektedir. Bebeklerde gaz sorunu yaşayan tüm anne ve babaların endişelenmesine gerek yoktur. Bebek gaz sancısı genel olarak bir sağlık sorunu değil ve fizyolojik bir adaptasyon süreci olmaktadır. Anne ve babaların en büyük sorunu haline gelen bebeklerde gaz sancısı günün her anında olması mümkündür. Anne ve babaların bu sorun karşısında çok fazla korkmalarından dolayı çözüm bulmak için doktor yardımı alırlar.

Bebeklerde Gaz Sancısı Neden Olur?

Anne karnından çıkıp dünyaya geçiş yapan bebekler adaptasyon sorunu yaşarlar. Bundan dolayı bir takım fizyolojik uyum aşamalarından geçmek zorunda kalırlar. Bu sorunlardan biri de gaz sancısı olmaktadır. Yeni doğmuş olan bir bebek annesi tarafından emzirildiği zaman hava yuttuğundan dolayı mide ve bağırsaklarında bazı hareketlenmeler yaşamaktadır. Bebeklerde olan gaz sancısının nedeni fizyolojik tanımlamalar olarak açıklanabilir.

Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Geçer?

Bebeklerde meydana gelen gaz sancılarının ilk 3 ay yoğun bir şekilde yaşandığı ve 3 aydan sonra yavaş yavaş ortadan kalktığı görülmektedir. Bebeklerde oluşan gaz sancısı 4 aydan itibaren ortadan kalkmaktadır. Anne ve babaların özellikle bazı bebekler ve alması gerekli olan bazı tedbirler bulunmaktadır. Gerekli olan tüm önlemlerin alınması halinde gaz süreci daha hafif şekilde atlatılması mümkün olmaktadır. Bebeklerde oluşan gaz sorununu yaşamamak için anne bebeği emzirdikten sonra gazının alınmasını sağlamalıdır. Biberon ile beslenen bebek daha fazla hava yuttuğundan dolayı daha fazla gaz sancısı yaşar. Bundan dolayı biberon ucunu bebeğin ağzına tam olarak oturtulması gerekir. Doğru emzirme teknikleri ile gaz sancısı en aza indirmek mümkün olacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu