Moda

2015 PÜSKÜL MODASI

2015 PÜSKÜL MODASI

Püskül kış sezonunda olduğu gibi yaz sezonunda da varlığını sürdürecek. Rağbet gören bir trend olan püskül çantaya, bluze, ayakkabıya hatta pantolona uygulanıyor. Müşteri ise memnun. Püskülü her yerde görsek de, püskül kullanması zordur. Zaten, kullananlarda aslında kullanamıyorlar. Giyinmek elime ne geçerse ya da moda olan neyse mantığı ile yapılmamalı. Giyinmek başlı başına bir iştir. Ve işimizi en iyi şekilde yapmalıyız. Alakası olmayan bir kıyafete püskül çanta takmamalıyız, ya da püskül delisi gibi dolanmamalıyız. Çantada püskül, ayakkabıda püskül gibi. Orada burada her yerde olmamalı püskül. Tek bir yerde. Ya çantada, ya ayakkabıda, ya da bluzde tercih sizin. İki tane olmaz mı diye sormayın. Olmaz.

Üzerinizde tek bir star olmalı. Size bakan biri nereye bakacağını şaşırmamalı. Elbette, göz almalısınız ama karışıklıklarınızla değil uyumunuzla. Ve taşımanızla. Püskülü herkes kullanıyor, ama doğru kullansa dahi bazıları taşıyamıyor. Kombinlemek zordur, taşımak zordur. Püsküllü bir parça alırken hangi renk olduğu dahi mühimdir. Misal püskülü en iyi kaldıran renkler siyah, taba, mor ve bordodur. Bir sarı püskülü kaldıramaz. Püskülü kaldıran renkler iddaalı renklerdir.

Püskül ve iddialı bir rengin bir araya gelmesi ile zaten o parça çok iddialı olmakta. Siz birde başka iddialı parçalar ile bir araya getirerek kargaşa yaratmayın. Püskül kullandıktan sonra kullandığınız parçalar sakin olmalı, desenli çok renkli olmamalı. Siz starınızı püskül olarak seçmişsiniz, püskül olarak kalsın. Sizin starınız püskül ikinci üçüncü star kullanmak güzel görüntüler oluşturmasını bırakın, kötü görüntüler oluşturur. Giyinmek kolay olmadığı gibi püskül kullanmakta kolay değildir. Hem de hiç kolay değildir. Çünkü püskül herhangi bir parça değildir. Üzerinde düşünülmesi ve ona göre kombin edilmesi gereken bir parçadır.

Şık olmak zordur ama şıklığınızın daim olmasını dilerim. Esen kalın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu