Moda

2015 KİMANO MODASI

2015 KİMANO MODASI

Uzakdoğu esintileri bu sezon kendisini sokaklarda gösteriyor. Kimonalara benzeyen ceketler, bluzler çok şık görünecek. Genel anlamda beyaz hakimiyetinde olan kıyafetere siyah da değmiş görünüyor ucundan. Genel anlamda beyaz üzerine siyah şeritler geçilmiş. Bu kimona tarzı kıyafetler göz dolduruyor. Birçok şekilde de kombinlenebilir. Bir etek, bir şort ya da bir pantolon. Her biri ile oldukça şık görüntüler oluşturacaksınız. 2015 yaz sezonunun en yeni trendlerinden biri olan kimano tarzı ceketlere bayanlar çok ilgi gösteriyor. İlk olarak bu sezon vitrinlerde gördüğümüz kimanoları nasıl kullanabileceğinizi bilmiyor musunuz?Hem etek, hem şort, hem de pantolon için ayrı ayrı tavsiyeler vereceğiz.

Etek ile kimonayı kombinlemek istiyorsanız; dar mini bir etektercih etmelisiniz. Tek renk yerine etnik desenlere sahip bir etek tercih ederseniz resmiyetten bir nebze de olsa uzaklaşabilirsiniz. Ancak yine de günlük giyemezsiniz. Etnik desenli eteğinizi üzerine giyeceğiniz kimonanızın içine kimonanız ile aynı renkte badi giyin derim. Ayakkabı olarak ise etnik desenlerin içinde barınan her hangi bir renkten tercih edebilirsiniz. En iyi seçenek stilettodur. Hangi renk giyeceğinize bir türlü karar veremediyseniz; kararsızlıkların çözümü ten rengi stilettodur. Saçlarınız ise size kalmış.

Şort ile kimanoyu tercih edecekseniz; şortu elbette düz kumaş bir şort olarak tercih edebilirsiniz. Ama kot bir şort da kimanoyu kaldırırken farklılık yaratır. Kot şort ile kimano giydiyseniz ayakkabı olarak beyaz kaba ayakkabılar tercih etmenizi öneririm. Bu kombin ile spor şıklığı yakalayacaksınız.

Pantolon ile kimonayı meç edecekseniz; kimano için en iyi pantolon kot ispanyol paça pantolonlardır. Kot ispanyol paça pantolonunuzun üzerine kimanoyu giydiğinizde hoş görüneceksiniz. Ama ispanyol paça pantolonların verdiği avantaj ile topuklarını gizleyerek boyunuzuda uzatırsanız göz alacaksınız.

Şık olmak zordur ama şıklığınızın daim olmasını dilerim. Esen kalın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu